O nagrodzie O nagrodzie

Nagroda Pomorska Gryf Gospodarczy jest regionalną nagrodą przyznawaną nieprzerwanie od 2000 roku. Jej organizatorem jest Pomorska Rada Przedsiębiorczości, która skupia przedstawicieli regionalnych środowisk gospodarczych oraz pełni rolę doradcy Marszałka Województwa Pomorskiego.
Celem konkursu jest m.in. promocja postaw przedsiębiorczych, wsparcie i inicjowanie przedsięwzięć innowacyjnych i prorozwojowych, szczególnie takich, które są zbieżne z celami Strategii Rozwoju Województwa Pomorskiego 2030, a także upowszechnianie dobrych praktyk w biznesie. 
Zdobycie statuetki Gryfa Gospodarczego to nie tylko prestiżowe wyróżnienie oraz dowód uznania i zaufania władz województwa, ale także okazja do zaprezentowania i promocji swojej działalności. Laureaci i finaliści konkursu są m.in. rekomendowani do innych prestiżowych nagród gospodarczych, takich jak Nagroda Gospodarcza Prezydenta RP, Nagroda Polskiej Rady Biznesu czy konkurs EY Przedsiębiorca Roku.
Zwieńczeniem konkursu jest uroczyste wręczenie nagród, które jest okazją do nawiązania wartościowych kontaktów oraz integracji środowiska przedsiębiorców, polityków i lokalnych organizacji. 
Udział w konkursie jest bezpłatny.

 

Historia nagrody Historia nagrody

2014

Laureaci Nagrody Pomorskiej "Gryf Gospodarczy 2014"

CH Technika Chłodnicza Sp. z o.o. z Kolbud - mikro przedsiębiorstwo

Przedsiębiorstwo Produkcyjno – Usługowe INTERMET Sp. z o.o. z Człuchowa - małe przedsiębiorstwo 

Centrum Techniki Okrętowej S.A. z Gdańska - średnie przedsiębiorstwo

Zakłady Farmaceutyczne POLPHARMA S.A. ze Starogardu Gdańskiego - duże przedsiębiorstwo

 

Laureat statuetki „Gryfa Medialnego 2014"

Armet Bis Sp. z o.o. z Gdyni

 

Nagrody Specjalne

Statuetka Grupy Lotos S.A. UNA PRO POSTERITATE
Port Lotniczy Gdańsk Sp. z o.o. z Gdańska

Statuetka GRYFA od Zarządu Województwa Pomorskiego w podziękowaniu za systematyczny i konsekwentny mecenat nad pomorską kulturą
GRUPA LOTOS S.A.