O nagrodzie O nagrodzie

Nagroda Pomorska Gryf Gospodarczy jest regionalną nagrodą przyznawaną nieprzerwanie od 2000 roku. Jej organizatorem jest Pomorska Rada Przedsiębiorczości, która skupia przedstawicieli regionalnych środowisk gospodarczych oraz pełni rolę doradcy Marszałka Województwa Pomorskiego.
Celem konkursu jest m.in. promocja postaw przedsiębiorczych, wsparcie i inicjowanie przedsięwzięć innowacyjnych i prorozwojowych, szczególnie takich, które są zbieżne z celami Strategii Rozwoju Województwa Pomorskiego 2030, a także upowszechnianie dobrych praktyk w biznesie. 
Zdobycie statuetki Gryfa Gospodarczego to nie tylko prestiżowe wyróżnienie oraz dowód uznania i zaufania władz województwa, ale także okazja do zaprezentowania i promocji swojej działalności. Laureaci i finaliści konkursu są m.in. rekomendowani do innych prestiżowych nagród gospodarczych, takich jak Nagroda Gospodarcza Prezydenta RP, Nagroda Polskiej Rady Biznesu czy konkurs EY Przedsiębiorca Roku.
Zwieńczeniem konkursu jest uroczyste wręczenie nagród, które jest okazją do nawiązania wartościowych kontaktów oraz integracji środowiska przedsiębiorców, polityków i lokalnych organizacji. 
Udział w konkursie jest bezpłatny.

 

Historia nagrody Historia nagrody

2012

Laureaci Nagrody Pomorskiej "Gryf Gospodarczy 2012"

INSTAL-BUD Katarzyna Kierznikowicz – Linia - firma mikro

JAKUSZ Systemy Zabezpieczeń Bankowych Bogdan Jakusz – Kościerzyna - firma mała

BASE GROUP Sp. z o.o. – Koszwały - firma średnia

DRUTEX S.A. – Bytów - firma duża

 

Nagrody w kategorii „Innowacyjne Przedsięwzięcie":

Around Sp. z o.o. – Gdynia - I Nagroda

Aiton Caldwell S.A. – Gdańsk - II Nagroda

Hrtec Sp. z o.o. – Gdynia - III Nagroda

 

Gryfa Medialnego 2011 otrzymała firma - INSTAL-BUD Katarzyna Kierznikowicz – Linia