O nagrodzie O nagrodzie

Nagroda Pomorska Gryf Gospodarczy jest regionalną nagrodą przyznawaną nieprzerwanie od 2000 roku. Jej organizatorem jest Pomorska Rada Przedsiębiorczości, która skupia przedstawicieli regionalnych środowisk gospodarczych oraz pełni rolę doradcy Marszałka Województwa Pomorskiego.
Celem konkursu jest m.in. promocja postaw przedsiębiorczych, wsparcie i inicjowanie przedsięwzięć innowacyjnych i prorozwojowych, szczególnie takich, które są zbieżne z celami Strategii Rozwoju Województwa Pomorskiego 2030, a także upowszechnianie dobrych praktyk w biznesie. 
Zdobycie statuetki Gryfa Gospodarczego to nie tylko prestiżowe wyróżnienie oraz dowód uznania i zaufania władz województwa, ale także okazja do zaprezentowania i promocji swojej działalności. Laureaci i finaliści konkursu są m.in. rekomendowani do innych prestiżowych nagród gospodarczych, takich jak Nagroda Gospodarcza Prezydenta RP, Nagroda Polskiej Rady Biznesu czy konkurs EY Przedsiębiorca Roku.
Zwieńczeniem konkursu jest uroczyste wręczenie nagród, które jest okazją do nawiązania wartościowych kontaktów oraz integracji środowiska przedsiębiorców, polityków i lokalnych organizacji. 
Udział w konkursie jest bezpłatny.

 

Historia nagrody Historia nagrody

2006

Laureaci Nagrody Pomorskiej "Gryf Gospodarczy 2006"

MAŁE POMORSKIE PRZEDSIĘBIORSTWO
Przedsiębiorstwo Ogólnobudowlane 
Jan Cydejko, Tomasz Cydejko sj - Łęgowo

ŚREDNIE POMORSKIE PRZEDSIĘBIORSTWO I
ALLCON S.A. - Gdynia

ŚREDNIE POMORSKIE PRZEDSIĘBIORSTWO II
PLASMET Jan Czechowicz - Widzino / Kobylnica

DUŻE POMORSKIE PRZEDSIĘBIORSTWO
Zarząd Morskiego Portu GDAŃSK S.A. - Gdańsk

POMORSKI EKSPORTER
GRUPA LOTOS S.A. - Gdańsk

GRYF MEDIALNY 2006
Jantar Sp. z o.o. - Słupsk