O nagrodzie O nagrodzie

Nagroda Pomorska Gryf Gospodarczy jest regionalną nagrodą przyznawaną nieprzerwanie od 2000 roku. Jej organizatorem jest Pomorska Rada Przedsiębiorczości, która skupia przedstawicieli regionalnych środowisk gospodarczych oraz pełni rolę doradcy Marszałka Województwa Pomorskiego.
Celem konkursu jest m.in. promocja postaw przedsiębiorczych, wsparcie i inicjowanie przedsięwzięć innowacyjnych i prorozwojowych, szczególnie takich, które są zbieżne z celami Strategii Rozwoju Województwa Pomorskiego 2030, a także upowszechnianie dobrych praktyk w biznesie. 
Zdobycie statuetki Gryfa Gospodarczego to nie tylko prestiżowe wyróżnienie oraz dowód uznania i zaufania władz województwa, ale także okazja do zaprezentowania i promocji swojej działalności. Laureaci i finaliści konkursu są m.in. rekomendowani do innych prestiżowych nagród gospodarczych, takich jak Nagroda Gospodarcza Prezydenta RP, Nagroda Polskiej Rady Biznesu czy konkurs EY Przedsiębiorca Roku.
Zwieńczeniem konkursu jest uroczyste wręczenie nagród, które jest okazją do nawiązania wartościowych kontaktów oraz integracji środowiska przedsiębiorców, polityków i lokalnych organizacji. 
Udział w konkursie jest bezpłatny.

 

Historia nagrody Historia nagrody

2004

Laureaci Nagrody Pomorskiej "Gryf Gospodarczy 2004" w kategorii:

Polskie Przedsiębiorstwo:
ŁĄCZPOL Sp. z o.o. - Gdańsk

Małe Polskie Przedsiębiorstwo: 
LIS Przetwórstwo Mięsne - Sierakowice

Instytucja Finansowa:
NORDEA Bank Polska SA - Gdynia

Eksporter:
Port Lotniczy Gdańsk Sp. z o.o. - Gdańsk

Wynalazek w dziedzinie produktu lub technologii:
HYDROMEGA Sp. z o.o. - Gdynia
( technologia pulsacyjnego płukania rurociągów hydraulicznych)

"Gryf Medialny 2004":
Zakłady Mięsne NOWAK Sp. z o.o. - Jankowo k/Gdańska