O nagrodzie O nagrodzie

Nagroda Pomorska Gryf Gospodarczy jest regionalną nagrodą przyznawaną nieprzerwanie od 2000 roku. Jej organizatorem jest Pomorska Rada Przedsiębiorczości, która skupia przedstawicieli regionalnych środowisk gospodarczych oraz pełni rolę doradcy Marszałka Województwa Pomorskiego.
Celem konkursu jest m.in. promocja postaw przedsiębiorczych, wsparcie i inicjowanie przedsięwzięć innowacyjnych i prorozwojowych, szczególnie takich, które są zbieżne z celami Strategii Rozwoju Województwa Pomorskiego 2030, a także upowszechnianie dobrych praktyk w biznesie. 
Zdobycie statuetki Gryfa Gospodarczego to nie tylko prestiżowe wyróżnienie oraz dowód uznania i zaufania władz województwa, ale także okazja do zaprezentowania i promocji swojej działalności. Laureaci i finaliści konkursu są m.in. rekomendowani do innych prestiżowych nagród gospodarczych, takich jak Nagroda Gospodarcza Prezydenta RP, Nagroda Polskiej Rady Biznesu czy konkurs EY Przedsiębiorca Roku.
Zwieńczeniem konkursu jest uroczyste wręczenie nagród, które jest okazją do nawiązania wartościowych kontaktów oraz integracji środowiska przedsiębiorców, polityków i lokalnych organizacji. 
Udział w konkursie jest bezpłatny.

 

Historia nagrody Historia nagrody

2000

Laureaci Nagrody Pomorskiej "Gryf Gospodarczy 2000":

Kategoria firm o zatrudnieniu ponad 250 osób:
ELEKTROMONTAZ GDAŃSK S.A.

Kategoria firm o zatrudnieniu od 51 do 250 osób:
NORD Sp. z o.o.

Kategoria firm o zatrudnieniu od 26 do 50 osób:
PPHU HYDROMECHANIKA

Kategoria firm o zatrudnieniu od 11 do 25 osób:
PPH DANEX Studio Graficzne

Kategoria firm o zatrudnieniu do 10 osób:
Pracownia Krawiecka Kat."S"

Nagroda mediów (Dziennik Baltycki, Radio Plus, TVP Gdansk):
STOCZNIA GDYNIA S.A.