Wyniki konkursu o Nagrodę Pomorską Gryf Gospodarczy

Wyniki konkursu o Nagrodę Pomorską Gryf Gospodarczy

Gala wręczenia nagród dla liderów pomorskiego biznesu, odbyła się 15 września na 34 piętrze w budynku Olivia Centre. Nowe miejsce oraz prestiż nagrody przyciągnęło wielu gości, wśród których znaleźli się politycy, senatorowie, samorządowcy, przedstawiciele uczelni oraz konsulatów. Najważniejszymi gośćmi byli jednak przedsiębiorcy, którzy swoją działalnością wpływają na rozwój regionu. Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym oraz wyróżnionym firmom! Życzymy dalszych sukcesów oraz wielu ciekawych pomysłów!

Lider Innowacji mikro i małe przedsiębiorstwo

Laureat: Bioseco S.A. Gdańsk

Firma Bioseco SA tworzy innowacyjne urządzenia do automatycznego wykrywania ptaków i innych obiektów w przestrzeniach powietrznych farm wiatrowych i portów lotniczych. Produkty Bioseco łączą ze sobą innowacje mające zastosowanie przy w przemyśle z dbałością o naturę, bioróżnorodność i ochronę ptaków.

Wyróżnienia:

Snarto Sp. z o. o. Kwidzyn

D&H Innovations Sp. z o.o. Niezabyszewo

Lider Innowacji średnie i duże przedsiębiorstwo

Laureat: Learnetic SA Gdańsk

Learnatic wspiera edukację nie tylko w rodzimym kraju, ale i na całym świecie, bo aż w 30 krajach na 4 kontynentach. To nowoczesne materiały dydaktyczne dla nauczycieli, terapeutów i uczniów, a ich najnowsze narzędzie mAuthor jest innowacją na skalę światową i jedynym w swoim rodzaju rozwiązaniem przeznaczonym do tworzenia w pełni interaktywnych treści edukacyjnych (również z ofertą dla dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjno-rozwojowymi).

Wyróżnienia:

Biofeed Sp. z o.o. Pelplin

Ekoinbud Sp. z o.o. Gdańsk

Lider Eksportu mikro i małe przedsiębiorstwo

Laureat: Alumino Sp. z o.o. Słupsk

Alumino to firma produkująca m.in. drzwi zewnętrzne, tarasowe, fasady, ogrody zimowe i okna o właściwościach: ciepłochronnych, antywłamaniowych, czy przeciwpożarowych. Łańcuchy dostaw opierają na lokalnych dostawcach. Firma posiada najnowocześniejszą, zautomatyzowaną linię produkcyjną. A ich wyroby zaspokajają oczekiwania ekstremalnie wymagającego rynku szwajcarskiego.

Wyróżnienia:

Portman Lights Sp. z o.o. Gdynia

Greto Polska Sp. z o.o. Gdynia

Lider Eksportu średnie i duże przedsiębiorstwo

Laureat: Rockfin Sp. z o.o. Żukowo

Rockfin to firma specjalizująca się w projektowaniu, produkcji, testowaniu oraz serwisowaniu urządzeń pomocniczych dla przemysłu energetycznego oraz naftowo – gazowego. Od ponad 30 lat działa na runku. Urządzenia Rockfin pracują w ponad 100 krajach m.in. w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych i platformach wiertniczych.

Wyróżnienia:

Primagran Sp. z o.o. Stegna

Grupa Kapitałowa Trans Polonia Tczew

Lider Inwestycji

Laureat: ATM Lighting Sp. z o.o. Gdańsk

Spółka produkuje specjalistyczne, techniczne oświetlenie do bardzo wymagających warunków pracy. Wraz z Politechniką Rzeszowską, opracowała i opatentowała innowacyjną farbę, która ogranicza osadzanie się pyłu i kurzu na malowanych powierzchniach. Dzięki dotacji z PARP powstała nowoczesna fabryka w Gdańsku, zaopatrzona w „szytą na miarę” malarnię proszkową.

Wyróżnienia:

Rockfin Sp. z o.o. Żukowo

Baukrane Sp. z o.o. Gdańsk

Lider Zarządzania Różnorodnością

Laureat: brak

Wyróżnienia:

Wyróżnione firmy rozumieją, że różnorodność w miejscu pracy jest kluczowym czynnikiem wpływającym na rozwój organizacji i jej sukces. Świadomie podejmują inicjatywy mające na celu zapewnienie reprezentacji różnych grup społecznych w zespołach pracowniczych. A ich działania przekładają się inkluzywność w środowisku pracy.

Gdańska Fundacja Kształcenia Menedżerów Gdańsk

Progres HR International Sp. z o.o. Gdańsk

Car Lease Polska Sp z o. o. Gdynia

Pomorski Start-up

Laureat: Terra Sp. z o.o. Gdańsk

Celem firmy jest rozwijanie narzędzi umożliwiających firmom mierzenie, redukowanie oraz kompensowanie emisji CO2 oraz innych działań pomagających ograniczyć zmiany klimatyczne. Firma stworzyła również aplikację, która automatycznie rejestruje oszczędności emisji dzięki ekologicznym wyborom transportowym, np. z jazdy do pracy rowerem. Jest to pierwsza i jedyna aktualnie taka aplikacja na świecie.

Wyróżnienia:

NanoExpo Sp. z o.o. Gdańsk

EV VOLTA Sp. z o.o. Słupsk

Lider Rozwoju Kompetencji

Laureat: BEST S.A. Gdynia

Firma BEST S.A. podejmuje różnego rodzaju inicjatywy dopasowane do indywidualnych potrzeb pracownika. Tworzy i realizuje programy, które pozwalają pracownikom rozwijać się zawodowo np. poprzez indywidualne spotkania z coachem, realizuje program Job Rotation program oparty na oddelegowaniu do pracy w inny dziale. Na uwagę zasługuje przewidziany na okres roku program Talentów Better BEST dedykowany pracownikom o dużym potencjale rozwojowym.

Wyróżnienia:

Samodzielny Publiczny Specjalistyczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Lęborku

Międzynarodowe Targi Gdańskie SA Gdańsk

Lider Zielonej Transformacji

Laureat: Baltic Hub Container Terminal Gdańsk

Baltic Hub Container Terminal jest największym i najszybciej rozwijającym się polskim terminalem kontenerowym i jedynym terminalem głębokowodnym w rejonie Morza Bałtyckiego. Kluczowym celem firmy jest jak największa redukcja śladu węglowego. W terminalu stosowane są elektryczne, nowoczesne i wydajne suwnice nabrzeżowe, przy rozbudowie nowego terminalu T3 użyto specjalnego betonu minimalizującego emisję CO2.

Wyróżnienia:

Terra Sp. z o.o. Gdańsk

Trefl SA Gdynia

Gmina Przyjazna Przedsiębiorcom

Laureat: Gmina Miasta Gdańska

Miasto Gdańsk posiada system zarządzania jakością ISO, który daje gwarancję jakości dobrej współpracy urzędników z przedsiębiorcami. Liczne instytucje otoczenia biznesu wspomagają rozwój przedsiębiorczości poprzez wydarzenia czy szkolenia wspierające przedsiębiorczość w gminie.  Warta podkreślenia jest obecność różnych instytucji w gdańskich szkołach, która wspomaga rozwój przedsiębiorczości wśród młodzieży.

Wyróżnienia:

Gmina Bytów

Gmina Szemud

Miasto Słupsk

Gryf Medialny

Learnetic SA Gdańsk

Firma Learnetic SA tworzy technologie i rozwiązania wspierające edukację, Jest obecna w ponad 30 krajach świata na 4 kontynentach. Z rozwiązań firmy korzysta ponad 60% szkół w Polsce i kilkaset tysięcy uczniów na całym świecie. Produkty firmy Learnetic zdobyły wiele polskich i światowych nagród oraz wyróżnień.

Dowiedz się więcej

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Konkursu pod numerem 58 32 68 123
lub pod adresem e-mail prp@pomorskie.eu

Biuro konkursu

Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego Departament Rozwoju Gospodarczego
ul. Augustyńskiego 2
80-819 Gdańsk