Wyniki konkursu o Nagrodę Pomorską „Gryf Gospodarczy 2022”

Wyniki konkursu o Nagrodę Pomorską "Gryf Gospodarczy 2022"

Znamy już wyniki 23. edycji konkursu o Nagrodę Pomorską "Gryf Gospodarczy 2022". Do konkursu zgłosiły się 93 firmy z całego województwa, z czego 87 przeszło ocenę formalną. Statuetkę gryfa otrzymało 12 najlepszych pomorskich firm, wybranych na podstawie oceny partnera merytorycznego PwC oraz Kapituły Konkursu, złożonej z przedstawicieli Pomorskiej Rady Przedsiębiorczości oraz sponsora głównego konkursu. W ramach konkursu przyznano też wyróżnienia. Gratulujemy wszystkim laureatom i finalistom!

Wyniki 23. edycji konkursu o Nagrodę Pomorską „Gryf Gospodarczy 2022”

LIDER INNOWACJI PODKATEGORIA MIKRO I MAŁE PRZEDSIĘBIORSTWO

Laureat:

Marine Technology Sp. z o. o. Gdynia

Firma z 24 letnim doświadczeniem w nowoczesnych technologiach w branży morskiej w dziedzinach: nawigacji, hydrografii, geodezji i kartografii. Wytycza stale nowe szlaki w poszukiwaniu rozwiązań. Rozpoznawalna na całym świecie dzięki zdalnie sterowanej pływającej platformie HydroDron do pomiarów hydrograficznych.

Kapituła doceniła liczne projekty badawcze o wysokim poziomie innowacyjności przy jednoczesnym praktycznym zastosowaniu rozwiązań.

Wyróżnienia:

PPU OMEGA Sp. z o.o. Gdańsk

Bioseco SA Gdańsk

LIDER INNOWACJI PODKATEGORIA ŚREDNIE I DUŻE PRZEDSIĘBIORSTWO

Laureat:

Iglotex S.A. Skórcz

Firma, z którą dorastały pokolenia. Iglotex to firma, która ma ambicję, by być zawsze o krok do przodu. Jako pierwsi na rynku wprowadzili pizzę wegańską, regionalne pizze Podlasiak, Poznaniok, Po śląsku, a nawet  Po kaszebsku! Firma Iglotex dba nie tylko o nasze podniebienia, ale i o losy orangutanów zastępując w swoich produktach olej palmowy olejem rzepakowym, a także o planetę wprowadzając innowacyjne opakowania zero waste i eco friendly.

Kapituła Gryfa Gospodarczego doceniła Iglotex jako innowatora rozwiązań produktowych oraz technologicznych, także biorąc pod uwagę nowy zakład w Skórczu, będący  jednym  z najnowocześniejszych i najbardziej ekologicznych zakładów tego typu w Europie Środkowo-Wschodniej.

Wyróżnienia:

RADMOR S.A. Gdynia

Sunreef Venture S.A. Gdańsk

LIDER EKSPORTU PODKATEGORIA MIKRO I MAŁE PRZEDSIĘBIORSTWO

Laureat:

ATM Lighting Sp. z o.o. Gdańsk

Towarzyszy mieszkańcom Trójmiasta w drodze do pracy oświetlając stacje SKM w Gdańsku, Gdyni i Rumii. Projektant i producent opraw oświetleniowych znajdujących zastosowanie w  miejscach szczególnie narażonych na wandalizm, zakładach penitencjarnych i niebezpiecznych strefach wybuchowych. Firma konsekwentnie rozwija działalność eksportową, która stanowi 50-60% przychodów, co nie umknęło uwadze kapituły.  Oprawy ATM Lighting wnoszą światło nawet do takich miejsc jak więzienie w Zjednoczonych Emiratach Arabskich czy destylarnia Whisky w Szkocji.

Wyróżnienia:

MARKOPOL Marcin Konkel Łebunia

Portman Lights Sp. z o.o. Gdynia

LIDER EKSPORTU PODKATEGORIA ŚREDNIE I DUŻE PRZEDSIĘBIORSTWO

Laureat:

MARKOS Głobino

Z kryzysu wywołanego pandemią koronawirusa firma wyszła obronną ręką, a właściwie wypłynęła prosto na rynek holenderski opanowując go 261 łodziami wyprodukowanymi w zakładzie w Głobinie i ustanawiając tym samym rekordowy wynik w historii przedsiębiorstwa. Podczas gdy konkurencja redukowała zatrudnienie,  firma Markos postanowiła właśnie wykorzystać obostrzenia sanitarne i popularność turystyki wodnej, zwiększając liczbę pracowników oraz produkcję łodzi. Dziś 52% sprzedaży stanowią umowy zawierane z klientami zagranicznymi z  Niemiec, Holandii, Finlandii, Francji, dlatego w pełni zasługuje na miano Lidera Eksportu.

Wyróżnienia:

Saicon Sp. z o.o. Straszyn

Grupa Kapitałowa Trans Polonia Tczew

LIDER INWESTYCJI PODKATEGORIA MIKRO I MAŁE PRZEDSIĘBIORSTWO

Bez nagrody i wyróżnienia

LIDER INWESTYCJI PODKATEGORIA ŚREDNIE I DUŻE PRZEDSIĘBIORSTWO

Laureat:

Port Lotniczy Gdańsk Sp. z o.o. Gdańsk

Budowa pirsu zachodniego w Terminalu 2, rozbudowa Terminalu 2, kompleks biurowców  Airport City Gdańsk, 10 dodatkowych gate’ów odlotowych to tylko niektóre z inwestycji Portu Lotniczego. Nowopowstała powierzchnia w Terminalu 2 umożliwiła otwarcie kolejnych punktów usługowych, takich jak kawiarenki czy sklepy wolnocłowe tworząc nowe miejsca pracy, a pierwszy biurowiec z kompleksu Airport City Gdansk, liczący 8,5 tysiąca metrów kwadratowych powierzchni został już wynajęty kontrahentom. Decyzją Kapituły, to właśnie Port Lotniczy w tym roku został Liderem Inwestycji.

Wyróżnienia:

Zarząd Morskiego Portu Gdańsk S.A. Gdańsk

Clima Gold Sp. z o.o. Rumia

LIDER ODPOWIEDZIALNOŚCI SPOŁECZNEJ PODKATEGORIA MIKRO I MAŁE PRZEDSIĘBIORSTWO

Laureat:

 Port Service Sp. z o.o. Gdańsk

Dzięki firmie Port Service mogliśmy czuć się bezpieczniej podczas pandemii koronawirusa, gdyż to właśnie ona zneutralizowała 10 mln kg wysoce zakaźnych odpadów medycznych, ograniczając tym samym  rozprzestrzenianie się wirusa.  Jako prawdziwy Lider Odpowiedzialności Społecznej firma pomaga zrozumieć najmłodszym w szkołach, dlaczego warto segregować odpady,  organizuje staże i praktyki dla studentów kierunków środowiskowych, a nawet coroczne sprzątanie Gdyni i Gdańska.

Wyróżnienia:

Brak wyróżnień

LIDER ODPOWIEDZIALNOŚCI SPOŁECZNEJ PODKATEGORIA ŚREDNIE I DUŻE  PRZEDSIĘBIORSTWO

Laureat:

Baltic hub (DCT) Gdańsk

Baltic hub (jeszcze niedawno DCT) to firma, która patrzy daleko otwierając swe wrota na Daleki Wschód. To  jedyny terminal głębokowodny w rejonie Morza Bałtyckiego, do którego bezpośrednio zawijają statki z Azji. To również dobry sąsiad, który dba o lokalną społeczność w okolicy.  DCT Gdańsk aktywnie uczestniczy w życiu społeczności lokalnej, inwestuje w infrastrukturę społeczną, wspiera edukację i aktywność fizyczną dzieci i młodzieży oraz pomaga zapewnić dalsze uczestnictwo osób starszych w życiu społecznym. Nagradza również projekty związane ze środowiskiem, edukacją, lokalną historią oferując granty w konkursie Busole 2021.

Wyróżnienia:

BEST S.A. Gdynia

Goodvalley Agro S.A Przechlewo

POMORSKI START-UP

Laureat:

Brak

Wyróżnienia:

PAYTREE Sp. z o.o. Gdańsk

LIDER KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO

Laureat:

„AJ Fabryka Mebli” Sp. z o.o. Redzikowo

Ten producent mebli mieszkaniowych, biurowych, szpitalnych i ogrodowych obejmuje swym mecenatem technikum i branżową szkołę I stopnia. Firma prowadzi klasę patronacką, organizuje praktyki, staże i wizyty studyjne dla uczniów i nauczycieli mające na celu przygotowanie wykwalifikowanych kadr. Uczniowie z klasy patronackiej otrzymują stypendia i wsparcie szkoleniowe. Kapituła Gryfa szczególnie docenia długofalowy wymiar współpracy ze szkołami oraz indywidulane zaangażowanie pracowników w przyuczanie młodych ludzi do zawodu.

Wyróżnienia:

AL-TRAVEL Sp. z o.o. Gdańsk

LIDER ROZWOJU KOMPETENCJI

Laureat:

Korporacja Budowlana Doraco Sp. z o.o. Gdańsk

Aby wznosić takie gmachy  jak pirs zachodni na lotnisku w Gdańsku, terminal promowy w Porcie Gdynia czy stadion w Szczecinie,  trzeba mieć olbrzymie doświadczenie oraz wykwalifikowaną kadrę. Doraco od 30 lat stawia na pracownika i odnosi sukcesy. Kapituła doceniła firmę nadając jej tytuł Lidera Rozwoju Kompetencji. Doraco nieustannie pomaga podnosić kwalifikacje, wspiera coachingowo pracowników oraz  prowadzi platformę wymiany wiedzy i mentoringu przez doświadczonych project managerów.

Wyróżnienia:

Flex Poland Tczew

Polpharma SA Starogard Gdański

Port Service Sp. z o.o. Gdańsk

LIDER ZIELONEJ TRANSFORMACJI

Laureat:

Grupa Kapitałowa Omida Gdańsk

Omida Logistics to 12 lat doświadczenia w transporcie, spedycji i logistyce. Dzięki swym licznym działaniom na rzecz ochrony naszej planety, firma zasłużyła sobie na miano Lidera Zielonej Transformacji. Omida wprowadziła na rynek naczepy intermodalne przystosowane do pokonywania długich tras koleją, które umożliwiają przejechanie około 90% całej trasy przy wykorzystaniu transportu kolejowego. Jeden pociąg jest w stanie jednorazowo przewieźć 40 naczep, które do tej pory były przewożone transportem drogowym. Dzięki usłudze Omida Intermodal  firma skutecznie zmniejsza C02 w atmosferze.

Wyróżnienia:

KB POMORZE Sp. z o.o. Gdańsk

MGJ Sp. z o.o. Leśniewo

GMINA PRZYJAZNA PRZEDSIĘBIORCOM

Laureat:

Gmina Dzierzgoń

Gminą Przyjazną Przedsiębiorcom zostaje Gmina Dierzgoń.

Szczególnego podkreślenia wymaga w tym przypadku wręcz wzorowa współpraca pomiędzy władzami gminy a lokalnymi przedsiębiorcami. Gmina dba o postawy przedsiębiorcze już u najmłodszych organizując zajęcia w szkołach, wykazała się również inicjatywą podczas pandemii udzielając wsparcia przedsiębiorcom.

Wyróżnienia:

Miasto Tczew

Gmina Szemud

Gmina Słupsk

GRYF MEDIALNY

RADMOR S.A. Gdynia

Firma od lat posiada ugruntowaną pozycję producenta wysoce niezawodnych urządzeń i jednej z najbardziej innowacyjnych firm w Polsce. Wchodzi w skład WB Group koncernu obronnego, który oferuje najnowocześniejsze rozwiązania dla sił zbrojnych z całego świata. Radmor przez 75 lat wyprodukował ponad milion urządzeń i jest marką znaną w Polsce i za granicą.  To marka, która wyznacza nowe europejskie standardy radiokomunikacji militarnej opartej o technologie sofwarowe i niewątpliwie zasługuje na nagrodę Gryfa Medialnego.

 

Zapraszamy do obejrzenia fotograficznej relacji z gali w obiektywie

Piotra Połoczańskiego

(http://www.redwedding.pl/)

 

… oraz Karola Stańczaka

(karolstanczak.com)

Dowiedz się więcej

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Konkursu pod numerem 58 32 68 123
lub pod adresem e-mail prp@pomorskie.eu

Biuro konkursu

Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego Departament Rozwoju Gospodarczego
ul. Augustyńskiego 2
80-819 Gdańsk